Install Theme

Your web-browser is very outdated, and as such, this website may not display properly. Please consider upgrading to a modern, faster and more secure browser. Click here to do so.

rushing towards oblivion

Oct 17 '14

(Source: deadwylona)

Oct 17 '14
evanpalmercomics:

Lazy Sunday witch flipping through some old tomes.
I think October is going to be a month of “spooky” gifs for me because I need to do more animation.

evanpalmercomics:

Lazy Sunday witch flipping through some old tomes.

I think October is going to be a month of “spooky” gifs for me because I need to do more animation.

Oct 17 '14
this is seriously so annoying.

this is seriously so annoying.

Oct 17 '14

Tiny Kitten Takes On Big Doberman

(Source: youtube.com)

Oct 17 '14

6qubed:

cyan-cinfu-lainde:

wolfdiesel:

sizvideos:

Video

Ladies and Gentlemen, craftsmanship. One of the finest examples of taking pride in what you do, and making absolutely sure no detail is too small.

ladies and gentleman: WitchCraft.

gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimmeGIMME GIMME GIMME GIMME GIMME

Oct 16 '14

(Source: prismcess)

Oct 16 '14

thefarfire:

actualhumandisaster:

necroshelley:

I love how the whole “babies from bone marrow” thing is making people go “this makes men unnecessary” and men are getting so upset

it’s really annoying to be deemed unnecessary and reduced to something like whether or not you can procreate

isn’t it

image

Lmao

(Source: cherries-jubilee)

Oct 16 '14

(Source: clvni)

Oct 16 '14
fatgirllove:

Lovely!

fatgirllove:

Lovely!

(Source: firelement55)

Oct 16 '14
christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.